غرب از رویا تا واقعیت : جلد 2

جنگ نرم رسانه ای (تهاجم بر ضد اسلام و ایران )

 

 اسلام و رسانه غربی      استیون امرسون ، چاندرا مظفر، پریسیلا مارتینز

امروزه به اسلام به عنوان نماد "افراطی گری" ، "تروریسم" و "بنیاد گرایی" نگریسته می شود .  امروزه غرب بدون فهمی صحیح از تاریغ اسلام یا با درکی اندک، دشمن جدیدی را در برابر خود احساس کرده است که جایگزین تهدید های پرچم سرخ دوران جنگ سرد به شمار می رود . این دشمن در تصاویر  کلیشه ای مسلمانان بنیاد گرا یا تروریست های بالقوه معرفی می شوند . در رسانه های غربی بسیاری از مفاهیم تفسیر بعه رای می شود ، نمونه آن واژه جهاد است که به خشونت محض تفسیر شده است در حالی که در اسلام ، تربیت فرزندان، تلاش برای علم اندوزی و ... جهاد محسوب می گردد .

جهان اسلام و روشن فکران غرب گرا       مظفر اقبال

هدف اصلی غرب از جنگ با  اسلام، جلوگیری از تاسیس دولت های مستقل اسلام گرا در منطقه است . یکی از اهرم های تحقق این هدف، افرادی هستند که اگر چه به ظاهر مسلمانند اما با حمایت حکومت های دست نشانده غرب در جهان اسلام ، می کوشند تا فرهنگ ، شیوه زندگی، و ارزش های غربی را جایگزین نوع سنتی و اسلامی آن کنند.

علت وجود شبکه گسترده از این افراد در جولامع اسلمی نیز روشن  است: تحول نظام سیاسی، اجتماعیو اقتصادی از درون و تک قطبی شدن جهان .  این افراد در حقیقت ، به دو صورت به غرب کمک می کنند :

1-      برا یحمله ها و تجاوز های غرب ، توجیه های اخلاقی ، اجتماعی، و سیاسی فراهم می کنند .

2-      عوامل فعال در فرهنگ و اجتماع هستند تا جوامع اسلامی را از درون منهدم سازند .

از طریق چنین فعالیت هایی، آنها پوششی برای تروریسم وسیع بین المللی غرب ایجاد می کنند که هدف اصلی آن ، تحول اساسی جهان اسلام است .

دستور العملی برای جوامع مسلمان      مظفر اقبال

برنامه ریزی برای تغییر و توسعه جوامع مسلمان امری ضروری است که موسسه های غیر سیاسی و غیر دولتی این جوامع باید انجام دهند .  در حالی که به نظر می آید جنبش های اسلامی فقط مشغول مبارزه سیاسی علیه دشمنان خارجی شده اند ، ضرورت وجود موسسه های غیر سیاسی اسلامی، برا پیشرفت و توسعه جوامع مسلمان امری ضروری است . این موسسه های غیر سیاسی بر خلاف موسسه های سیاسی موجود که بر حسب نیاز پاسخگویی به تهاجم های بیگانه شکل گرفتند، باید به طور فعال عمل کنند

این موسسات باید با درک موقعیت جهانی، در احکام خود تجدید نظر کنند و باید تلاش کنند تا رابطه ها و ارتباطات خود را با یکدیگر توسعه دهند . با گرد آوردن منابع انسانی و مادی ، این موسسه ها می توانند  یک شبکه جهانی از موسسه های اسلامی غیر دولتی  را برای تغییر های وسیع در جهان اسلام پدید آورند .

ایران ؛ کانونی جدید برای همگرایی رسانه های غربی          پایگاه اینترنتی مدیالنز

تاکنون شاهد شکل  گیری نوعی تبلیغات هماهنگ رسانه های غربی علیه ایران بوده ایم . ؛ تبلیغاتی تقریبا مشابه آنچه این رسانه ها پیش از حمله نظانی آمریکا به عراق تجربه کرده بودند . سخن گویان و نویسندگان و نه سیاست مداران و فرنملندهان نظامی غرب ، نویسندگان و تفسیر گرایانی هستند که با نوعی حرکت انحرافی و خارج از عرف رسانه  ای ، این تبلیغات را هدایت می کنند .

آیا ما به طور محرمانه  درگیر جنگ سایبری با ایران هستیم؟       رابرت دریفوس

اکنون چندین سال است که گرزارش ها یی مبنی بر اینکه ایلات متحده با استفاده از ابزار های خراب کاری صنعتی پیچیده ، جنگ تکنوللوژیک گسترده ای را بهخ منظور تضعیف صنعت هسته ای ایران علیه این کشور به راه انداخته است، منتشر می شود . به گزارش نیو یورک تایمز، این اقدامات در دورا ن بوش آغاز شده اما در دوران اوباما تسریع شده است . از مصادیق موید این مدعا ، خراب کاری هایی بود که موجب تاثیر گذاری بر تاسیسات صنعتی ایران می شد از جمله کرم ها و ویروس های برنامه ریزی  شده .

دلار آمریکایی، پشتیبان مخالفان ایرانی             کن دیلانیان

اختصاص بود جه های هنگفت برای پشتیبانی از مخالفان حکومت ایران در سال های اخیر موجب برانگیختن مخالفت های زیادی چه از درون ایران ، و چه در سطح جامعه آمریکا شده است .  سوابق و مصاحبه ها نشان می دهد که دولت اوباما ، در حال پیش بردن طرح هایی برای تامین بودجه گروه هایی است که از مخالفان ایرانی حمایت می کنند .  آژانس  بین المللی امریکا ، که به وزیر امور خارجه گزارش می دهد ، بر اساس مدارکی که در وب سایت این آژانس دیده می شود ، سال گذشته در خواست بودجه ای بیست میلیون دلاری برای کمک به " ترویج دموکراسی، حقوق بشر و حاکمیت در ایران " کرده است .

جنگ روانی آیپک علیه ایران            ریچارد سیلورستین

تلاش اسراییل برای ایجاد بی ثباتی در ایران از طریق تویتر

صاحبان منافع دست راستی در اسرائئل ، با امید مشروعیت زدایی از انتخابات ایران و ایجاد بی ثباتی سیاسی در این کشور ، یک تهاجم تویتری تمام عیار را به راه انداخته اند. در هزاران توییت و ریتویت پست شده، ادعا شده است که در این انتخابات ، تقلب صورت گرفته است و خواهان برگزاری اعتراض های در درون ایران شده و حتی به هوادارن خود اصرار کرده اند که وب سایت های ایرانی را هک کنند .

سوال اینجاست: آیا ارسال این حجم از توییت و ریتوییت ار مردم ایران بوده یا کار یک ماشین تبلیغاتی؟

شواهد نشان می داد که افراد :

1-      تمام اکانت های تویتر خود را در روز شنبه سیزده ژوئن ایجاد کرده بودند .

2-      تمام آنها از زمان ایجاد اکانت های خود ، حجم بسیار زیادی توییت پست کرده بودند .

3-      متداول ترین کلید واژه آنها انتخابات بود

4-      با چند استثنای اندک ، تمام آنها ، توییت های خود را به زبان انگلیسی پست می کردند .

5-      فقط تعداد اندکی از آنها دارای عکس پروفایل درست بودند .

6-      هر یک از آنها ، هزاران پیرو و تنها چند دوست داشتند .

آنچه که نگارنده این مقاله به آن رسیده است، این بود که این فعالیت ها کار گروه اندکی از افرادی است که از بی ثباتی ایران نفع می برند .

سولات:

1-      آیا تمامی رسانه های آمریکایی در قبال مسئله  نبرد با دین اسلام هم عقیده اند ؟

/ 0 نظر / 14 بازدید