غرب از روئا تا واقعیت(جلد 5) معماران امپراطور

صهیونیست ها؛ نیروی ستون پنجم در ایالات متحده

 (جفرسون کرنر)

این مقاله ابتدا اشاره مختصری به شکل گیری جنبش صهیونیسم و گوسه ای از فعالیت آن ها اشاره ای دارد.

ایدئولوژی صهیونیسم و اسرائیل، در هر شاخه از دولت ایالات متحده آمریکا و پست های کلیدی -درکاخ سفید، وزارت دادگستری، امنیت داخلی، دولت، وزارت دفاع، سازمان سیا، شورای امنیت ملی وسایر مراکز امنیتی- خصوصاً در کنگره آمریکا که تصمیم گیرندگان و کارمندان اصلی آن، صهیونیست های متعصب و متعهد هستند، نفوذ کرده اند. با این حال، برای صهیونیست ها داشتن چنین طرفداران اسرائیلی در بسیاری از بخش های دولت کافی نبود، لذا آنها اطمینان حاصل کردند که باید نفوذ خود را به عرصه رسانه، هنر و فرهنگ و البته به تجارت نیز گسترش دهند؛ از این جهت،صهیونیست ها خطری جدی برای دمکراسی غربی و به طور کل، برای همه دنیا هستند. 

نگاهی به لابی قدرتمند یهود

(مارک وبر)

اسرائیل با زیر پا گذاشتن اصول و قواعد حقوق بین الملل و همچنین نقض قطع نامه های سازمان ملل متحد، به تصرف سرزمین های اشغال شده عربی، کشتارهای ظالمانه و اجرای حمله های نظامی متعدد پرداخته است.

بیشتر مردم دنیا، سیاست‏های اسراییل و به ویژه ظلم‏ها و تعدی‏های این رژیم بر مردم فلسطین را عملی زشت و هولناک و جنایتکارانه می‏دانند. این اجتماع و اتفاق نظر بین‏المللی، به عنوان مثال در قطعنامه‏های متعدد سازمان ملل متحد که این اعمال را محکوم و با اکثریت مطلق آرا به تصویب این سازمان رسیده، انعکاس یافته است.

تنها در ایالات متحده است که سیاست‏مداران و رسانه‏ها هنوز هم به شدت از اسراییل و سیاست‏هایش حمایت می‏نمایند. در چند دهه اخیر، همه ساله ایالات متحده علاوه بر کمک نقدی 3 میلیارد دلاری خود، در بخش‏های دیپلماتیک، مالی و نظامی نیز از این کشور حمایت نموده است.

در این میان، یهودی ها تأثیرات زیادی بر دولت ایالات متحده دارند. لابی یهودی به یک عامل تأثیرگذار در حمایت‏های آمریکا از دولت اسراییل تبدیل شده است. منافع افراد یهودی و صهیونیست مطمئنا با منافع آمریکایی‏ها یکسان نیست. بی تردید تا زمانی که لابی بسیار قدرتمند یهود، جایگاه خود را مستحکم‏تر می‏نماید، هیچ پایانی در مورد تحریفات تاریخی سازمان یافته یهودیان، در فعالیت‏های جاری آن‏ها و تاریخ نگاری‏های دروغین آن‏ها، به همراه تسلط یهودیان صهیونیست بر سیستم سیاسی ایالات متحده وجود نخواهد داشت و در نهایت تهدید های اسرائیل علیه صلح هرگز پایان نخواهد داشت.

 

کمک های بی دریغ امریکا به اسرائیل

 (کالین آمفریز)

کمک‏های آمریکا به اسرائیل، در طی 54 سال گذشته و از طرف دیگر، اعطای حق تشکیل دولتی خودگردان به فلسطینی‏ها، موجب شده است آتش اشغالِ غیرقانونی در سرزمین فلسطین همچنان برافروخته باقی بماند.

آمریکا تنها مجاز است جنگ افزارهایی را در اختیار اسرائیل قرار دهد که کاربرد قانونی آن
صرفا برای «دفاع شخصی» مجاز شمرده شده است، اما عملاً همه این قوانین و مصوبات، به آسانی در کمک به اسرائیل زیر پا نهاده شده است.

 

کمک های مستقیم آمریکا به اسرائیل: 108 میلیارد دلار

(شیرل مک آرثور)

 حجم انبوه کمک های نظامی و اقتصادی آمریکا به اسرائیل به ویژه در دهه اخیر، گویای این واقعیت است که اسرائیل دیگر تنها به عنوان شریک و متحد استراتژیک آمریکا مطرح نیست، بلکه بخشی از منابع حیاتی آمریکا به شمار می رود و به طور کامل، تأمین کننده اهداف سیاست خارجی این کشور در منطقه حساس و استراتژیک خاورمیانه است. آمریکا در عرصه اقتصاد داخلی با بحران های مختلفی همچون تورم، فقر فراگیر، میزان بالای بیکاری و مانند آن دست و پنجه نرم می کند. با این حال، هر ساله بر کمک های مستقیم اقتصادی خود به اسرائیل می افزاید و بیشتر این کمک ها را به صورت بلاعوض پرداخت می کند. 

لابی آیپک

 (جان میر شایمر و استفن والت)

 ما از «لابی» به عنوان علامت اختصاری ائتلاف اشخاص و سازمان‌هایی استفاده می‌کنیم که فعالانه تلاش می‌کنند تا سیاست خارجی آمریکا را به سمت خواسته‌های اسرائیل سوق دهند

 لابی اسرائیل دو استراتژی گسترده را پی می‌گیرد. نخست، نفوذ قابل توجه‌اش را در واشنگتن به کار می‌گیرد و کنگره و قوه مجریه را تحت فشار قرار می‌دهد. عقاید خاص هر قانون‌گذار و یا سیاست‌گذار، هرچه که باشد، این لابی تلاش می‌کند آن را عوض کند و به آنها بقبولاند که حمایت از اسرائیل برای آنها یک انتخاب «هوشمندانه» است. دوم این لابی تلاش می‌کند تا با تکرار افسانه‌های مربوط به چگونگی شکل‌گیری اسرائیل و با ترویج نقطه نظرهای آن در مباحثات مربوط به سیاست‌گذاری، همه را متقاعد سازد که در گفتمان عامه مردم آمریکا، اسرائیل جایگاه مثبتی دارد.

یهود و امریکا

تلاش اقلیتی کوچک به نام یهود برای سله یافتن بر تمامی منابع و مراکز ایالات متحده آمریکا مدت ها ست که شروع شده است . این گروه با نفوذ در تمام مراکز تصمیم گیری ، آموزشیو مالی آمریکا کنترل کشور را به دست گرفته اند. نویسنده این مقاله با پرهیز از افشای نام خود به علت ترس از این گروه، به تشریح چگونگی این سلطه و نقشه های آنان برای براندازی می پردازد.

ناگفته هایی دیگر از حادثه یازدهم سپتامبر

(پایگاه تی. بی. آر)

چه کسانی از حادثه یازدهم سپتامبر سودهایی هنگفت عاید خود ساختند؟ از 26 آگوست تا 11 سپتامبر سال 2001، گروهی از بورس‏بازان که مقامات امنیتی آمریکا ماهیت آنان را اسرائیلی می‏دانند، به سرعت فهرستی از 38 نوع سهام را که قاعدتا با وقوع چنین حادثه‏ای با افت ارزش همراه می‏شد، در بورس به فروش رسانیدند. این بورس‏بازان که در بازارهای تورنتو و فرانکفورت به عرضه سهام خود پرداختند، سودی میلیونی نصیب خود ساختند.

همه شواهد حکایت از آن داشت که در بازارهای مختلف بورس و از آن جمله در کانادا و آلمان، از 26 آگوست تا 11 سپتامبر، شاهد فعالیت برجسته گروه‏های اسراییلی بوده‏ایم. لین هوارد، سخنگوی بورس شیکاگو اعلام نمود که اطلاعات مرتبط با کلیه معادلات بورس موجود می‏باشد. وی در این باره تصریح نمود که بایستی نسبت به فعالیت‏های غیرمعمول در آن دوره زمانی هشیار می‏بودیم. بررسی اطلاعات موجود بیانگر آن است که در آن زمان، حجمی غیرمعمولی از معاملات انجام شده است.

معماران امپراتور

(کریستین ساینس مانیتور)

مقاله جنجال‌برانگیز نشریه کریستین ساینس مانیتور بیانگر گوشه‌ای از نفوذ یهود در هیأت حاکمه آمریکا می‌باشد.
این نشریه در مقاله‌ای کوتاه به معرفی دوازده شخصیت تأثیرگذار در هیأت حاکمه ایالات متحده پرداخت که در غالب انجمن‌های مشورتی، مقاصد خود را به دولتمردان این کشور تحمیل می‌کنند. نکته قابل توجه در این مقاله آن که هر دوازده نفر مذکور یهودی بوده و به اشکال مختلف در تقویت صهیونیست و حفظ منافع رژیم اسراییل در منطقه و جهان گام برمی‌دارند:

1ـ ایروینگ کریستول (Irving Kristol)

پدر خوانده جریان نومحافظه کار شناخته

2ـ نورمن پودهرتز (Norman Podhoretz)

از بنیانگذاران جریان نومحافظه کار و از صاحب نظران برجسته در مسایل اجتماعی، فرهنگی و بین المللی

3ـ پاول ولفویتز (Pavl Wolfowitz)

یکی از معماران اصلی جنگ عراق

4ـ ریچارد پرل (Richard Perle)

مشهورترین نومحافظه کاران ایالات متحده و معمار اصلی بیانیه «تخریب خلاقانه» است که هدف آن، تغییر چهره خاورمیانه است

5ـ داگلاس فیث (Douglas Feith)

مرد شماره سه پنتاگون

6ـ لوئیس لبی (Lewis Libby)

مشاور اصلی دیک چنی

7- جان بولتون (John Bolton)

از برجسته ترین نظریه پردازان نومحافظه کار.

8ـ الیوت آبرامز (Elliott Abrams)

مشاور بوش در مسایل امنیت ملی آمریکا

9ـ روبرت کاگان (Robert Kagan)

طارح پروژه قرن آمریکای نوین

10- مایکل لدین (Michael Ledeen)

یکی از تندروترین افراد جریان نومحافظه کار.

11ـ ویلیام کریستول (William Kristol)

پسر پدر خوانده جریان نومحافظه کار

12ـ فراهنک گافنی (Frank Gaffney)

 بنیان گذار و مدیر «انجمن مشاوره­ای واشنگتن».

 

فعالیت های تروریستی یهودیان در امریکا

 (دونالد نف)

فعالیت‌های تروریستی یهودیان در سراسر دنیا، از جمله فعالیت‌های اتحادیه‌ای است که خود را مدافعان یهود نامیده اند. مطالعه‌ای که در سال 1986 توسط دپارتمان فدرال انرژی ایالات متحده در مورد تروریسم داخلی صورت گرفت، چنین نشان داد: «بیش از یک دهه، اتحادیه دفاعی یهود (جی دی ال)، فعال ترین گروه تروریستی در ایالات متحده بوده است، .... از سال 1960 تاکنون، فعالیت‌های جی دی ال منجر به کشته شدن هفت نفر و زخمی شدن بیست و دو نفر دیگر شده است.»

نبرد حزب  الله و اسرائیل چگونه در رسانه های آمریکا منعکس شد؟

 (آندرو گومبل)

جنگ اخیر حزب الله و اسرائیل در بر دارنده رویدادهای شگفتی بود که در سایه سلطه رسانه های غربی بر جهان، به آن بی توجهی شد. دامنه تجاوزهای دیوانه وار اسرائیل به مناطق مسکونی و غیر نظامی، مخالفت های داخلی در اسرائیل و مخالفت های جهانیان با تجاوز اسرائیل، پیروزی های خیره کننده حزب الله در نبرد زمینی و موشکی از جمله مسائلی بود که با تحریف رسانه های غربی و در راس آن،‌ رسانه های آمریکایی همراه بود.

اگر ما در شرایط عادی قرار داشتیم،‌ تصویر آمریکایی درگیری های اخیر در لبنان ممکن بود شبیه پخش صحنه های خیابان های مناطق حومه شهر «دیترویت» باشد.

در این میان شبکه های خبری کابلی، 24 ساعته آمریکایی بیشترین حمله ها و تحریف ها را بر  مخاطبین خود تحمیل می کنند. شبکه فاکس نیوز خبر نگارانش را به دنبال شلیک هر راکت به اسرائیل گسیل می داشت . ما در این شبکه ، هرگز شاهد حضور گفتگوی کارشناسان ارشد سیاسی در مورد ابعاد ویرانی ها در لبنان نبودیم.

/ 0 نظر / 20 بازدید